Ubieramy choinkę :)

Jak co roku zapraszamy na wspólne ubieranie choinki w bibliotece – 5. grudzień (środa) , godzina 15.00. Podobnie jak w poprzednich latach przewidujemy niespodzianki dla tych, którzy zechcą się z nami bawić. Jak by nie patrzyć – nadciąga święty Mikołaj ;). Zaglądajcie!

Kolorowe czytanie

Miło mi podzielić się z Państwem wiadomością, że po raz kolejny rozpoczął się cykl spotkań z bajeczką dla najmłodszych. Kiedy czytasz dziecku książkę, jego świat staje się kolorowy. Razem z dziećmi wymyśliliśmy czytanie bajeczek ” kolorami”. Następne spotkanie będzie w kolorze pomarańczowym czyli o wszystkim co zaczyna się na pierwszą literkę danego koloru. Pomarańczowy czyli P jak Piraci, Pinokio, Plastusiowy pamiętnik, Piramidy itd. :-). Dodatkowo najmłodsi poddali pomysł, że w tym dniu przyjdą do Biblioteki ubrane w kolorze czytanej bajeczki. Bardzo mi się ten pomysł spodobał ale cieszę się, że dodatkowo rozbudził wyobraźnie dzieci. Pierwsze spotkanie było kolorowe :-).

Pod skrzydłami bieszczadzkich aniołów – relacja

„Anioły bieszczadzkie, bieszczadzkie anioły
Dużo w Was radości i dobrej pogody
Bieszczadzkie anioły, anioły bieszczadzkie
Gdy skrzydłem Cię dotkną już jesteś ich bratem”

Fragmentem piosenki śpiewanej kiedyś przez Stare Dobre Małżeństwo rozpoczęło się w rabiańskiej bibliotece spotkanie z poetą i dziennikarzem – Adamem Ziemianinem oraz liderem zespołu U Studni (kiedyś występującym ze SDM) – Dariuszem Czarnym.

W bibliotece stawiła się elita kulturalna z dwóch powiatów, doceniając wyjątkowość zaproszonych Gości. Przyjemnie było zanurzyć się w świat pięknego słowa i wspaniałej muzyki kreowany na scenie stylizowanej na wieczorny ogród. Występujący poprowadzili nas przez urokliwe miasteczka Beskidu Sądeckiego aż do falujących bieszczadzkich połonin. Piękne liryki przeplatały się z fraszkami, krótki fragment prozy (w której został przywołany Wojciech Bellon) – ze wspomnieniami – Adam Ziemianin m.in. odkrył przed nami, skąd się wziął słynny „Majster Bieda” z piosenki śpiewanej przez Wolną Grupę Bukowinę. Dariusz Czarny czarował głosem i gitarą, pewnie u niejednej z osób przywołując pod powiekami sierpniowe niebo i ogniska palone w letnią noc gdzieś w sercu gór.

Był czas na zasłuchanie, ale i czas na rozmowy przy tradycyjnej już u nas szarlotce, na autografy i… wspólne muzykowanie – najmłodsze uczestniczki spotkania spełniły swoje marzenie i zaśpiewały z Darkiem Czarnym.
Było pięknie, było klimatycznie, było warto.


„Duszno w Dusznikach” tekst Adam Ziemianin, muzyka Dariusz Czarny, film Stanisław Czeremuga


„Jest taka ulica” tekst Adam Ziemianin, muzyka Dariusz Czarny, film Stanisław Czeremuga

Lekcja historii w Sieniawie

Galeria

Ta galeria zawiera 7 zdjęć.

W dniu 26.08.2018 r. w deszczowe, zimne popołudnie, w ołtarzu polowym z drewna modrzewiowego, grupa dzieci, młodzieży i dorosłych pokazała przepiękną lekcję historii na uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzień był wielce nieprzyjazny pod względem aury, ale znamienny, gdyż … Czytaj dalej

Finał III Ogólnopolskiego Konkursu „Magia Ogrodów” – relacja.

Galeria

Ta galeria zawiera 15 zdjęć.

W dniu 15.09 w naszej bibliotece odbyło się uroczyste rozdanie nagród w III konkursie „Magia ogrodów”. Przybyłych na galę powitała szefowa biblioteki, kilka słów o konkursie i tegorocznej edycji powiedział przewodniczący jury – Andrzej Dębkowski (poeta, krytyk literacki, publicysta, eseista, … Czytaj dalej

Finał III Ogólnopolskiego Konkursu „Magia Ogrodów” – laureaci

Galeria

Ta galeria zawiera 12 zdjęć.

W dniu 20.08.2018 r. komisja w składzie Andrzej Dębkowski (przewodniczący), Marzena Dąbrowa Szatko i Agnieszka Jarzębowska dokonała oceny wierszy, które wpłynęły na konkurs „Magia ogrodów” III edycja organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rabie Wyżnej. Stwierdzono, że nadesłano 62 zestawy … Czytaj dalej

Pod skrzydłami bieszczadzkich aniołów

Galeria

Ta galeria zawiera 2 zdjęcia.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie „Pod skrzydłami bieszczadzkich aniołów” które odbędzie się 04. października o godz. 17.00 w lokalu rabiańskiej biblioteki publicznej. Swoje wiersze będzie prezentował Adam Ziemianin, oprawę muzyczną zapewni Dariusz Czarny. Dwa słowa o naszych Gościach: ADAM ZIEMIANIN Poeta, … Czytaj dalej

Finał III Ogólnopolskiego Konkursu „Magia Ogrodów”

Serdecznie zapraszamy miłośników słowa, muzyki i obrazu, zanurzmy się na chwilę w pięknie ogrodów, które dostrzegli i zatrzymali dla nas twórcy z całej Polski, a nawet z dalekiej Litwy – bo na konkurs wpłynął wiersz z Wilna. Jak w poprzednich latach będą nam towarzyszyć solistki i soliści z zespołu Young Stars oraz świetna pieśniarka z Krakowa – Barbara Leśniak.

Gala odbędzie się 15.09. (sobota) o godz. 16.00 w lokalu rabiańskiej biblioteki.