II Turniej gry DOBBLE w Gminnej Bibliotece Publicznej

II Turniej gry DOBBLE w Gminnej Bibliotece Publicznej już za nami. Mistrzynią kolejnej edycji została Maria Chrobak, uczennica I klasy Gimnazjum w Rabie Wyżnej. Zdobyła złoty medal, dwa dyplomy i nagrodę główną turnieju: grę planszową „Piraci z odległych mórz”. Gratulujemy!!!

W grze DOBBLE liczą się najbardziej spostrzegawczość i szybkość. Zawsze towarzyszą jej bardzo silne emocje uczestników. Nie brakowało ich wśród uczestników II edycji Turnieju.

Tytułu mistrzowskiego broniła Olga Sołtys – zwycięzca pierwszej edycji.

W rozgrywkach turniejowych wzięło udział 9 osób. Przed rozpoczęciem rozegrali rundy treningowe na rozgrzewkę. W grze brały udział cztery osoby z poprzedniej edycji oraz pięć grających po raz pierwszy. Emocje uczestników rosły wraz ze zbliżaniem się czasu rozpoczęcia gry. Punktualnie o 15.30 rozpoczęło się losowanie grup turniejowych. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy: czerwoną, zieloną i żółtą. Przypomniane zostały zasady fair play. Młodzi gracze nastawili się nie tylko na rywalizację ale też bardzo dobrą zabawę. Cały turniej prowadził Marcin Białoń. Faza grupowa miała trzy rundy eliminacyjne. Rozegrano mini-grę „Piekielna wieża”. Każda grupa grała po kolei swoje rundy. Zawodnikom kibicowali koledzy i rodzeństwo. Emocje największe były w rundzie trzeciej, gdy decydowały się losy awansu do finału turnieju. Żaden zawodnik nie odpuszczał do końca. Wszyscy grali do ostatniej karty. Liczył się każdy punkt. Zmagania grupowe zakończyły się zwycięstwem Zuzanny Czyszczoń w w grupie czerwonej. Zdobyła aż 91 punktów. Po raz pierwszy w historii Turnieju jedna zawodniczka wygrała wszystkie trzy rundy w swojej grupie! W grupie zielonej triumfowała Olga Sołtys, mistrzyni poprzedniej edycji a w grupie żółtej Maria Chrobak, mistrzyni tej gry z wakacyjnej imprezy „Noc w Bibliotece”.

Zwycięzcy zmagań grupowych otrzymali złote medale, dyplomy i prawo do gry o nagrodę główną turnieju. Nagrody wręczył Marcin Białoń.

Zdobywcy medali w grupie czerwonej:
I miejsce: Zuzanna Czyszczoń (złoty medal) – 91 pkt.
II miejsce: Filip Czyszczoń (srebrny medal) – 49 pkt.
III miejsce: Kinga Chmielarczyk (brązowy medal) – 39 pkt.

Zdobywcy medali w grupie zielonej:
I miejsce: Olga Sołtys (złoty medal) – 65 pkt.
II miejsce: Aleksandra Bochnak (srebrny medal) – 59 pkt.
III miejsce: Zuzanna Urbaniak (brązowy medal) – 56 pkt.

Zdobywcy medali w grupie żółtej:
I miejsce: Maria Chrobak (złoty medal) – 64 pkt.
II miejsce: Katarzyna Krupa (srebrny medal) – 58 pkt.
III miejsce: Natalia Węglarczyk (brązowy medal) – 54 pkt.

Przed przystąpieniem do finału II Turnieju DOBBLE zrobiliśmy sobie przerwę na małą przekąskę, uspokojenie rozhuśtanych emocji i wspólne fotografie.

Do finału awansowały: Maria Chrobak, Zuzanna Czyszczoń i Olga Sołtys. Najpierw rozegrały rundę treningową mini gry „Studnia”. Do zwycięstwa w turnieju potrzebne było zdobycie 20 punktów. Każda wygrana runda – 10 punktów. Ok. godz. 16. 45 rozpoczął się Wielki Finał. Pozostali uczestnicy turnieju otoczyli stolik finalistek kołem oczekując w napięciu na wynik ostatecznego starcia. Mini gra „Studnia” jest nieco trudniejsza od „Piekielnej wieży” lecz tak samo liczy się szybkość i spostrzegawczość. Wszystkie trzy finalistki są świetne w DOBBLE więc starcie zapowiadało się emocjonująco i rzeczywiście takie było. Pierwszą rundę wygrała Maria Chrobak dosłownie kilka kart przed Zuzanną Czyszczoń. Olga Sołtys zawahała się w kilku momentach przez co straciła trochę cennego czasu. Rewelacyjna gra Marii wskazywała, że w kolejnej rundzie nic nie odbierze jej zwycięstwa. Tymczasem drugą rundę wygrała Zuzanna i to w pięknym stylu. Olga ponownie przegrała i już było pewne, że nie obroni tytułu mistrzowskiego. W trzeciej rundzie emocje sięgnęły zenitu. Pojedynek rozegrał się praktycznie między Marią i Zuzanną. Olga już nie podejmowała walki. Obie finalistki szły łeb w łeb do ostatniej karty. Wszyscy byli przekonani, że to Zuzanna sięgnie po tytuł ale Maria zachowała zimną krew do końca i okazała się szybsza od Zuzanny o trzy karty a od Olgi o pięć kart. Okrzyki i brawa nagrodziły zakończenie zmagań finałowych.

Nowa mistrzyni DOBBLE Maria Chrobak odebrała dyplom za wygranie turnieju i nagrodę główną a finalistki otrzymały dyplomy za udział w finale. Nagrody wręczył Marcin Białoń.

Po wszystkim wykonaliśmy sobie pamiątkowe fotografie i… do zobaczenia na trzeciej edycji w następnym roku!!!

Mistrzowie Turnieju DOBBLE

1. Olga Sołtys 28 V 2015