III turniej gry DOBBLE

Kolejny turniej gry DOBBLE w Gminnej Bibliotece Publicznej już za nami. Mistrzynią III edycji została Zuzanna Czyszczoń. Zdobyła złoty medal, dwa dyplomy i nagrodę główną turnieju: grę planszową „Zęby smoka”. Gratulujemy!!!

W rozgrywkach turniejowych wzięło udział 12 osób: cztery z poprzedniej edycji oraz osiem grających po raz pierwszy. Pierwsi uczestnicy przybyli już półtorej godziny przed rozpoczęciem. W oczekiwaniu na turniej rozgrywali rundy treningowe na rozgrzewkę. Punktualnie o 16.30 rozpoczęło się losowanie grup turniejowych. Przypomniane zostały zasady fair play – i zaczęła się gra.

dob3 (11)dob3 (12)

dob3 (10)dob3 (15)

dob3 (19)dob3 (21)

Faza grupowa miała trzy rundy eliminacyjne. Rozegrano w nich mini-grę „Studnia”.
Zawodnikom kibicowali koledzy i rodzeństwo. Największe emocje były w rundzie trzeciej, gdy decydowały się losy awansu do półfinału turnieju. Żaden z zawodników nie odpuszczał, wszyscy grali do ostatniej karty. Zmagania grupowe zakończyły się zwycięstwem Zuzanny Czyszczoń w grupie czerwonej (vice-mistrzyni poprzedniej edycji), Aleksandry Bochnak w grupie niebieskiej, Marceliny Chmielarczyk w grupie zielonej(pierwszy raz brała udział w turnieju!) i Zuzanny Urbaniak w grupie żółtej.

dob3 (23)dob3 (26)

dob3 (28)dob3 (29)

dob3 (31)

Przed przystąpieniem do rozgrywek półfinałowych zrobiliśmy sobie przerwę na małą przekąskę, uspokojenie rozhuśtanych emocji, wspólne fotografie i snapa :).
Do półfinału awansowały dwie pary zawodników: Zuzanna Czyszczoń i
Aleksandra Bochnak oraz Marcelina Chmielarczyk i Zuzanna Urbaniak.
Zawodniczki rozegrały jedną rundę mini-gry „Piekielna wieża”. Pierwszy półfinał wygrała Zuzanna Urbaniak, drugi- Zuzanna Czyszczoń. Ok. godz. 17.45 rozpoczął się Wielki Finał. Emocje były ogromne. Zawodniczki grały bardzo szybko, fantastycznie kojarząc symbole na kartach. Przy aplauzie kibiców nową mistrzynią turnieju została
ogłoszona Zuzanna Czyszczoń.

dob3 (35)

Po wszystkim wykonaliśmy sobie pamiątkowe fotografie. Do zobaczenia na czwartej edycji po wakacjach! W oczekiwaniu na kolejny turniej zapraszamy do trenowania w bibliotece, czeka nie tylko gra DOBBLE, ale i ciekawe planszówki 

Mistrzowie Turnieju DOBBLE
1. Olga Sołtys 28 V 2015
2. Maria Chrobak 29 X 2015
3. Zuzanna Czyszczoń 3 III 2016

1 komentarz

• Najbardziej sympatyczny turniej ze wszystkich do tej pory rozegranych. Współpraca z zawodnikami bardzo dobra. Gra na wysokim poziomie. Świetna zabawa. Cieszę się z wyłonienia nowej Mistrzyni :).