“Myśli ulotne w locie spisane” – spotkanie z poezją

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z poezją Kazimierza Burnata, Andrzeja Waltera i Joanny Słodyczki. Warto na chwilę zatrzymać się w biegu i spojrzeć na świat z piękniejszej perspektywy. Wyciszyć się, zachwycić, zastanowić… Zapraszamy na spotkanie 13. maja 2016 r. na godzinę 17.00 do kawiarni Krys&Mark w Sieniawie, myślę, że to będzie przepiękny wieczór biorąc pod uwagę wyjątkową twórczość gości, którzy przyjeżdżają do nas z daleka.

(5) K. Burnat

Kazimierz Burnat – urodził się w Szczepanowicach nad Dunajcem. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Ekonomicznej. Wieloletni dyrektor w ZZSD „Polar” we Wrocławiu i w spółkach prawa handlowego.
Poeta, tłumacz literatury, edytor, publicysta, dziennikarz, animator kultury. Autor czternastu książek poetyckich oraz czterech przekładowych z języka czeskiego i ukraińskiego. Ponadto utwory w jego przekładzie w tych językach i węgierskim ukazały się w 35 antologiach. Opracował i opatrzył w posłowie lub wstęp około 70 różnych książek. Współautor około 200 antologii i monografii. Tłumaczony na 41 języków obcych. Autor esejów. Instruktor warsztatów literackich, juror konkursów. Szef Bractwa Artystycznego przy Fundacji „Dla Dobrych Dzieł” we Wrocławiu.
Inicjator i organizator współpracy kulturalnej z Narodowym Związkiem Pisarzy Ukrainy. Uhonorowany ukraińską Nagrodą Literacką „Gałąź Złotego Kasztana” za działalność translatorską i popularyzację literatury ukraińskiej za granicą (Kijów 2015) oraz dwukrotnie Odznaką Honorową Narodowego Związku Pisarzy Ukrainy za osobisty dorobek literacki i znaczący wkład w odradzanie duchowości i kultury ukraińskiego narodu (Iwano-Frankiwsk 2013, Polanica Zdrój 2015). W latach 1995-2004 wiceprezes, a od 2004-2015 prezes Grupy Literackiej „Dysonans”; 2006-2011 redaktor naczelny pisma społeczno-kulturalnego „Bez kurtyny” (obecnie w zawieszeniu); 2007-2015 przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego Związku Literatów Polskich; 2011-2014 wiceprezes, a od 2015 r. prezes Dolnośląskiego Oddziału ZLP we Wrocławiu oraz członek Prezydium Zarządu Głównego ZLP – przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Andrzej Walter - fotografia

Andrzej Walter, ur. w 1969 r. – poeta, publicysta, fotografik – magister ekonomii; Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Doradca podatkowy. Członek Zarządu Krakowskiego Oddziału ZLP. Na co dzień związany ze Śląskiem i Gliwicami. Redaktor E-tygodnika Literackiego Pisarze.pl. Członek Komisji Kwalifikacyjnej przy Zarządzie Głównym ZLP, jak również Kapituły Nagrody Literackiej im. Jarosława Zielińskiego. Autor sześciu tomów poezji oraz licznych tekstów krytyczno-literackich. Autor wielu wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Strona Andrzeja Waltera oraz pełny biogram w sieci: A. Walter

slodycz

Joanna Słodyczka – bibliotekarka z Raby Wyżnej, autorka dwóch tomików w języku literackim i w gwarze podhalańskiej.