Relacja z rozdania nagród w II konkursie „Magia ogrodów”

„Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek”
Cyceron

W dniu 09.09 w naszej bibliotece odbyło się uroczyste rozdanie nagród w II już konkursie „Magia ogrodów”. Na galę do rabiańskiej biblioteki przybyli goście z całej Polski!

Przybyłych powitała szefowa biblioteki, ona też przeczytała protokół. Po zaprezentowaniu werdyktu jury nastąpiło uroczyste wręczenie nagród – laureaci, którym udało się dotrzeć do Raby osobiście prezentowali swoje wiersze, utwory osób, które nie mogły dojechać ze względu na odległość i trudności komunikacyjne odczytali jurorzy i kierownik biblioteki. Po zaprezentowaniu nagrodzonych wierszy głos zabrała jedna z jurorek – Magdalena Węgrzynowicz Plichta. Na konkurs wpłynęło 49 zestawów (86 wierszy) z 37 miejscowości całej Polski. Niełatwo było wyłonić te najlepsze…


jurorzy : Marzena Dąbrowa Szatko, Magdalena Węgrzynowicz Plichta Andrzej Dębkowski


I miejsce Anna Piliszewska


II miejsce Kacper Płusa

Protokół jury i nagrodzone wiersze

Potem rozpoczęło się spotkanie ze słowem i muzyką. Scenariusz został oparty o wiersze nadesłane na konkurs, dla których zabrakło miejsca na podium, a których szkoda było nie zaprezentować – były wartościowe, ciekawe. Czytali je jurorzy i organizator. Trzeba podkreślić fantastyczną oprawę muzyczną – zawdzięczaliśmy ją świetnej pieśniarce i kompozytorce z Krakowa Barbarze Leśniak (zaprezentowała nam swoje własne kompozycje oparte na tekstach różnych poetów) i wspaniałej śpiewającej młodzieży ze Studia Piosenki Young Stars (z opiekunką Beatą Czajką-Rolińską). Po piosence finałowej nastąpiły podziękowania. Szefowa biblioteki wręczyła pamiątkowe zdjęcia jurorom – Magdalenie Węgrzynowicz Plichcie, Marzenie Dąbrowej Szatko i Andrzejowi Dębkowskiemu, oraz przedstawicielce sponsora rabiańskiego konkursu – jak poprzednio wsparł nas finansowo Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej.


Barbara Leśniak

Wokalistki z Young Stars


Prezentacja wierszy

Występom towarzyszyła wystawa fotografii Leszka Lisieckiego – na zdjęciach podobnie jak rok wcześniej zostały umieszczone wiersze laureatów. Znalazło się również coś dla ciała – przepyszny poczęstunek zapewniły panie z Koła Gospodyń. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli zabrać ze sobą na pamiątkę Gazetę Kulturalną – dwa ostatnie numery przywiózł do Raby Redaktor Naczelny pisma – a zarazem juror w konkursie Andrzej Dębkowski.


Poczęstunek

Gazeta Kulturalna

Gala za nami…Serdecznie dziękujemy: naszemu sponsorowi – BS w Rabie Wyżnej, któremu zawdzięczamy nagrody w konkursie, właścicielce Wydawnictwa SIGNO Magdalenie Węgrzynowicz Plichcie za dodatkowe nagrody książkowe, jurorom – za trud wyłowienia najciekawszych wierszy spośród nadesłanych do Raby, wykonawcom za świetną oprawę muzyczną, Leszkowi Lisieckiemu za bezpłatne udostępnienie fotografii, paniom z Koła Gospodyń za poczęstunek, harcerkom za pomoc w obsłudze gości, Sylwii Matejczyk z filii w Sieniawie za przygotowanie dekoracji, pani dyrektor gimnazjum za udostępnienie krzeseł – brakło nam ławek z biblioteki, Piotrkowi Urbaniakowi za dostarczenie i zamontowanie sprzętu.
Może za rok uda się nam znowu spotkać w bibliotece i zanurzyć się w magii ogrodów…


fot. Leszek Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *