Noc w bibliotece – „Między nami jaskiniowcami” – relacja

Pomimo zawirowań pandemicznych udało się nam w tym roku po raz kolejny zorganizować noc w bibliotece. Na kilkanaście godzin rabiańska książnica zmieniła się w miejsce spotkań przy ogniu zdobione naskalnymi rysunkami. Młodzi jaskiniowcy podzieleni na grupy: ŁOWCÓW, ZBIERACZY I STRAŻNIKÓW OGNIA słuchali historii o czasach prehistorycznych, ale także sami tworzyli swój świat malując i snując opowieści.

Dzieci z rysunkiem – „świat jaskiniowców”

Z CIEKAWOSTEK TWÓRCZYCH – w świecie Krudów pojawił się słoń-kosmita strzelający laserem, terminator, niezniszczalna babcia, której nie wadził nawet granat i myszka, która zjadła niedźwiedzia.

Po długiej przerwie na nocy pojawił się stały bywalec i przyjaciel biblioteki – p. Marcin Białoń. Poprowadził nam VII Turniej DOBBLE, który wygrała Maja Ostrowska – opis turnieju w osobnej relacji.

Gra DOBBLE

Drugi konkurs był już jak najbardziej „jaskiniowy” – „łowiecki turniej rzutek” wygrał Kuba Saternus : pięć razy nadziewięć rzutka lądowała w celu.

Jaskiniowcy rzeźbili w kościach i kamieniach, my lepiliśmy z masy solnej.

Lepienie z masy solnej

Centralnym punktem nocy było jak zwykle szukanie słodkiego skarbu. I jak zwykle dostarczyło wszystkim wielu emocji – schowki, do których wiodły wskazówki nie zawsze były oczywiste.

Dzieci rozwiązujące łamigłówkę wskazującą drogę do skarbu
Słodki skarb – uwieńczenie poszukiwań

Nagrody w Turnieju DOBBLE i słodki skarb zafundował p. Marcin Białoń – w tym roku naprawdę na bogato – za co serdecznie dziękujemy!

Rankiem na młodych jaskiniowców czekało całkiem cywilizowane śniadanie, myślę że noc zostawiła dobre wrażenia.

Uczestnicy nocy w bibliotece

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *