„W ogrodach słów” – gala finałowa VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

W piękne sobotnie popołudnie 11.09. w cieniu starych lip i zabytkowego kościoła  św. Antoniego w Sieniawie odbyła się gala finałowa VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Magia Ogrodów” organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rabie Wyżnej.  Z przepięknych plenerów mogliśmy skorzystać dzięki życzliwości ks. proboszcza Andrzeja Jelenia, za co serdecznie dziękujemy.

Do Raby nadesłano 72 zestawy – w sumie 138 wierszy z całej Polski. Zwycięzców wyłoniło jury w składzie Andrzej Dębkowski (przewodniczący), Marzena Dąbrowa Szatko i Małgorzata Skwarek-Gałęska. Wstępem  spotkania było odczytanie protokołu i wręczenie nagród. W tym czasie można było przeczytać nagrodzone utwory umieszczone na wystawie z fotografiami udostępnionymi bezpłatnie przez Leszka Lisieckiego ze Skwierzyny.

Ogłoszenie wyników – na scenie szefowa GBP i Jurorzy (fot. Jan M. Roliński)

Po ogłoszeniu wyników mogliśmy usłyszeć fantastyczny montaż słowno-muzyczny „W ogrodach słów” w doskonałym wykonaniu aktorów zakopiańskiej Sceny A2 im. Jerzego Tawłowicza – Grażyny Syrzistie i Mirosława Zawiszy oraz naszych gwiazd muzycznych z zespołu Young Stars, których opiekunem jest Beata Czajka-Rolińska. Uczta dla koneserów.

Aktorzy prezentujący nagrodzone wiersze (fot. Jan M. Roliński)

Zespół Young Stars na scenie (fot. Jan M. Roliński)
Zasłuchana widownia (fot. Jan M. Roliński)

Aktorzy i muzycy zapewnili strawę dla ducha, coś dla ciała przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Sieniawy z szefową Lucyną Szeligą na czele – po koncercie wszyscy Goście zostali zaproszeni na poczęstunek do starej plebanii. Dania – palce lizać.

W tym miejscu chciałam serdecznie podziękować corocznym Fundatorom nagród w konkursie:  Bankowi Spółdzielczemu w Rabie Wyżnej oraz Posłowi na Sejm RP Edwardowi Siarce. Za pomoc w przygotowaniu imprezy dziękuję również  Sylwii Matejczyk, Teresie Rusnak i strażakom z OSP w Sieniawie. Dziękuję też cudownej publiczności – o kształcie spotkania decydują zarówno występujący, jak i słuchacze.

Jeśli nic nam nie przeszkodzi – zapraszam za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *