Książki w internecie

Zdajemy sobie sprawę, że w zaistniałej sytuacji wszyscy mamy utrudniony dostęp do książek. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu proponujemy, by skorzystać z darmowych baz:


https://wolnelektury.pl/

Baza Biblioteki Narodowej POLONA

https://polona.pl/

I niespodzianka, którą zapewnił nam lubiany w Rabie Krzysztof Petek – książki w PDF (zakładka UDOSTĘPNIONE):

http://www.krzysztofpetek.pl/?fbclid=IwAR3zRJjZo556cthWdGQMaTnglCX3tbKdPGwCkgzd3vdFf1vckb8jyPUC0bY

Jeśli znajdziemy coś więcej – trafi na naszą stronę, zaglądajcie 🙂

Biblioteki zamknięte

Polecane

Zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku z zagrożeniem związanym z koronawirusem, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19 w dniach od 12.03 DO ODWOŁANIA biblioteki publiczne w gminie Raba Wyżna będą zamknięte dla czytelników.

Odwołane imprezy

Ze względu na wskazania epidemiologiczne zostają odwołane najbliższe imprezy – spotkanie z Włodzimierzem Machejkiem i konkurs recytatorski. Zwracamy się do Czytelników z olbrzymią prośbą – by ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo osoby wykazujące objawy przeziębienia dostosowały się do wskazań regulaminu biblioteki i na czas choroby zrezygnowały z wypożyczeń.

Jak przemierzyliśmy indiańską ścieżkę

Galeria

Ta galeria zawiera 4 zdjęcia.

Ceremonią okadzania szałwią rozpoczęła spotkanie z kulturą Indian z kanadyjskiej wyspy Manitoulin wrocławska poetka Katarzyna Georgiou. Absolwentka Seneca College w Toronto, nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz anglista, z zamiłowania animator kultury, inicjatorka „Strefy Bałaganu” – warsztatów literacko-plastycznych, wieloletnia wolontariuszka, działaczka na … Czytaj dalej

„Wierszobajędy” w Rabie

Galeria

Ta galeria zawiera 5 zdjęć.

W czwartek 2 lutego w rabiańskiej bibliotece odbyło się spotkanie z wrocławską poetką Katarzyną Georgiou, połączone z warsztatami literacko – manualnymi. Na spotkanie zostały zaproszone dzieci z rabiańskiego przedszkola – chyba interesujący przerywnik dla maluchów spędzających ferie na miejscu.Krótko rozmawialiśmy … Czytaj dalej

„Wierszobajędy” w bibliotece

Galeria

Ta galeria zawiera 6 zdjęć.

W dniu 6.02. w Bibliotece w Sieniawie, odbyło się spotkanie autorskie z panią Katarzyną Georgiou, połączone z warsztatami literacko – pokazowymi. Pani Kasia to wrocławska poetka, absolwentka Seneca Collegen w Toronto, nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz anglistka, z zamiłowania animator kultury, … Czytaj dalej

Spleść rynkawicke poezji

Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej oraz Aktywne Rabianki (i gościnnie Stowarzyszenie Czarna Orawa) serdecznie zapraszają na spotkanie łączące folklor i poezję „Spleść rynkawicke poezji”
Spotykamy się 08. lutego o godz. 16.00 w Domu Parafialnym – przy słodkim, karnawałowym poczęstunku i zabawie z wełną.
W planie jak w poprzednich latach – konkurs na fraszkę, prezentacja wierszy gości (tematyka zimowo-karnawałowo-świąteczna, a może trafi się coś o owcach i wełnie 😉 ?), mam nadzieję, że do zabawy przyłączą się również zaprzyjaźnieni muzycy.

Patronat medialny