Spleść rynkawicke poezji

Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej oraz Aktywne Rabianki (i gościnnie Stowarzyszenie Czarna Orawa) serdecznie zapraszają na spotkanie łączące folklor i poezję „Spleść rynkawicke poezji”
Spotykamy się 08. lutego o godz. 16.00 w Domu Parafialnym – przy słodkim, karnawałowym poczęstunku i zabawie z wełną.
W planie jak w poprzednich latach – konkurs na fraszkę, prezentacja wierszy gości (tematyka zimowo-karnawałowo-świąteczna, a może trafi się coś o owcach i wełnie 😉 ?), mam nadzieję, że do zabawy przyłączą się również zaprzyjaźnieni muzycy.

Indiańską ścieżką – prelekcja o Indianach Kanadyjskich

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Georgiu, które odbędzie się 06. lutego o godzinie 16.30 w rabiańskiej bibliotece.

Pozwolę sobie zacytować : „W programie interaktywnego spotkania – pokaz slajdów wraz z opowieściami z kraju Klonowego Liścia, ceremonialne okadzanie szałwią, muzyka, fragmenty prozy opublikowanej w książce „Indiańską ścieżką”, oraz możliwość obejrzenia ubrań, obuwia, instrumentów muzycznych, książek z opowieściami indiańskimi, sztuki indiańskiej i elementów biżuterii.”

Warto przyjść – barwna osobowość, ciekawa tematyka.

Opłatkowe wiersze

Rok dobiega końca i w bibliotece postanowiliśmy zakończyć go pięknie i poetycko. Do Raby zjechali się poeci z grupy podhalańskiej i Krakowa. Przełamaliśmy się opłatkiem, poczytaliśmy wiersze o tematyce zimowo-świątecznej… Był poczęstunek i kolęda – w ciepłej, przyjacielskiej atmosferze. Kolejne spotkania dopiero w Nowym Roku – obiecuję, że będą.

Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu „Magia Ogrodów” – relacja.

Galeria

Ta galeria zawiera 4 zdjęcia.

W dniu 14.09 w naszej bibliotece odbyło się uroczyste rozdanie nagród w IV konkursie „Magia ogrodów”. Przybyłych na galę powitała szefowa biblioteki, kilka słów o konkursie i tegorocznej edycji powiedział przewodniczący jury – Andrzej Dębkowski (poeta, krytyk literacki, publicysta, eseista, dziennikarz … Czytaj dalej

„Magia ogrodów” – rozstrzygnięcie konkursu. Protokół jury i wiersze laureatów.

Galeria

Ta galeria zawiera 17 zdjęć.

Protokół komisji konkursowej Miejsce I BEZ WIELKICH SŁÓW Wiatr wykrusza gałęzie, ogród się nie gniewa, czas to wszystko wysprząta i uleczy rany, psim językiem zaliże kruchość ran szarpanych, resztę zmyje z alejek najbliższa ulewa. Tu cisza jest muzyką, tą od … Czytaj dalej

„Mała książka-Wielki człowiek” w rabiańskich bibliotekach

Galeria

Ta galeria zawiera 2 zdjęcia.

Zapraszamy dzieci urodzone w latach 2013-2016 (3-6 lat) wraz z rodzicami do odwiedzania Biblioteki i udziału w projekcie „Mała książka-Wielki człowiek”. Każdy Mały Czytelnik na start otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, tj. Książkę i Kartę Małego Czytelnika, na którą będzie … Czytaj dalej