II Konkurs Recytatorski Twórczości Jerzego Tawłowicza

Zgodnie z obietnicą złożoną w zeszłym roku organizujemy drugą edycję Konkursu Recytatorskiego Twórczości J. Tawłowicza. W tym roku chcielibyśmy skierować zaproszenie nie tylko do gimnazjalistów, ale również do uczniów klas V i VI szkół podstawowych. Zachęcamy do udziału, przesłuchaniom konkursowym ponownie będzie towarzyszyć występ aktorów zakopiańskiej Sceny A2 im. J. Tawłowicza oraz wystawa fotografii tatrzańskich zmarłego artysty. Będzie również możliwość przeprowadzenia wywiadów do gazetek szkolnych – będą obecne osoby, które znały Jurka Tawłowicza. Konkurs jest objęty Patronatem Honorowym Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Regulamin Konkursu Recytatorskiego Twórczości Jerzego Tawłowicza
•Charakterystyka konkursu: konkurs jest przedsięwzięciem edukacyjnym, przybliżającym postać i twórczość zakopiańskiego poety, barda i przewodnika tatrzańskiego Jerzego Tawłowicza.
•Cele konkursu:
1. Popularyzacja twórczości J. Tawłowicza.
2. Rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie.
3. Odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów.
4. Rozwijanie zainteresowań poezją.
•Organizator konkursu: Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej
•Uczestnicy konkursu: konkurs skierowany jest do uczniów klas V i VI szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego.
•Zasady uczestnictwa:
1. Każdy uczestnik prezentuje jeden wybrany utwór J.Tawłowicza.
2. Czas prezentacji nie powinien przekraczać 5 minut.
3. Uczestników oceniać będzie Jury powołane przez Organizatora konkursu.
•Kryteria oceny:
1. Dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie.
2. Dykcja i interpretacja.
Ze względów organizacyjnych warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze telefoniczne lub e-mailowe zgłoszenie startujących uczniów przez opiekujących się nimi nauczycieli (do dnia 15 kwietnia 2016r.) – tel. (18) 2671364 , e-mail gbprabaw@op.pl. Przesłuchania odbędą się w lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Rabie Wyżnej w dniu 29. kwietnia 2016r., od godziny 10.30. Szczegółowe informacje o przebiegu konkursu oraz ewentualne zmiany będą zamieszczane na stronie: bibliotekarabawyzna.pl.
•Nagrody: Laureaci I, II i III miejsca oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
•Organizator nie pokrywa kosztów podróży uczestników i ich opiekunów. Przystąpienie do Konkursu oznacza akceptację zasad zawartych w regulaminie oraz zgodę uczestnika na wykorzystanie jego wizerunku tj. publikowanie fotografii z Konkursu na stronach www Organizatora, a także w mediach.
•Wiersze J. Tawłowicza są obecnie trudno dostępne, za zgodą Żony poety – Anny Tawłowicz biblioteka zeskanowała tomiki : „Serce z widokiem na Giewont” oraz „Anielskie pieśni w trawie”. Na czas trwania konkursu będą one dostępne w wersji elektronicznej na stronie Organizatora.
•Dodatkowe informacje: Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej, tel. (18) 2671364

LINKI DO TOMIKÓW
Serce z widokiem na Giewont