Smak życia – spotkanie z twórczością Urszuli Ostrowskiej i Małgorzaty Kulisiewicz

Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej zaprasza na spotkanie z poezją Urszuli Ostrowskiej i Małgorzaty Kulisiewicz w dniu 15 września 2016 r. o godz. 16.00 w Kawiarni Krys w Sieniawie. W programie słowo i gitara :) . Warto posłuchać.

ula

Urszula Ostrowska – poetka i bard, zamieszkała w Janowie k/Częstochowy. W 1985 r. otrzymała I nagrodę w Warszawie na Ogólnopolskim Festiwalu ”Sztafeta z piosenką zaangażowaną”. W latach 1995-1997 pisała artykuły i wiersze w gazecie „Echo Janowa”. Publikowała w „Gazecie Myszkowskiej”, Kwartalniku Polskich Uniwersytetów Ludowych „Młodzież-Kultura-Wieś”. Jej wiersze, do których skomponowała muzykę ukazały się w Śpiewniku Jurajskim. W repertuarze ma piosenki dla dzieci, patriotyczne, religijne, ale szczególnie lubiana jest jej poezja śpiewana. Jest współzałożycielką Janowskiego Klubu Literackiego oraz zespołu Jedyne Takie Trio

KOCHAM ŻYCIE
Jakie?
radosne
bez pośpiechu
oporu
truskawkowe
malinowe
Moje
Własne
Z uniesieniem
prawdy
szczęścia
Utulone dotykiem
Twojego
JESTEM

gosia

Małgorzata Kulisiewicz – absolwentka filmoznawstwa i polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego,
publikowała artykuły m.in.: „wSieci Historii”, „wNas – wPolityce”, w „Dzienniku Polskim”, na portalu „Film.org.pl”, „Magazynie Filmowym SFP” oraz w „Film and TV Kamera”. Realizatorka reportaży telewizyjnych o tematyce społecznej i literackiej, scenarzystka. Zakwalifikowana do finału ogólnopolskiego konkursu scenariuszowego Script Fiesty ze scenariuszem „Cienie Katynia” i nominowana do wyróżnień na Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie za scenariusz i reżyserię filmu: „Wanda Półtawska. Życie w obronie rodziny” (Wydawnictwo WAM). Opublikowała tomik wierszy pt. „Inni Bogowie”. Jej wiersze są również w wielu antologiach poetyckich, na portalach internetowych „Nowe Myśli”, OPT „Helikopter”, w Kwartalniku Literackim „Wyspa”, w „Lirydramie” i innych. Została zauważona i wydrukowana w Almanachu w dwóch konkursów poetyckich: „O Szczecińską Metaforę” i IV Ogólnopolskim Konkursie Poezji im. Juliana Tuwima. Mieszka w Krakowie.

WITRAŻ
Z nieskończoności
ja
Człowiek