Porady dla dojeżdżających na finał

Wiem, że do mniejszych miejscowości czasem trudno dojechać. Dla osób zmotoryzowanych – ustawcie na GPS Raba Wyżna 65 (gimnazjum im. Jana Pawła II). W centrum wsi dobrze zapytać o kościół – za kościołem skręt w prawo – dojazd pod parkingi pod samą biblioteką.
Sprawdziłam dojazdy z Krakowa. RAB-BUS – z dolnej płyty dworca odjeżdża o 11.00, 11.55, 12.50. Z Rabki dojazd busami w kierunku Sieniawy lub Bielanki. Może być Nowy Targ, ale trzeba pytać, który jedzie przez Rabę. Wysiadamy na przystanku koło gminy (kierowca podpowie :) ). Trzeba się cofnąć na most, przejść przez niego, minąć skrzyżowanie – i już będzie widać na górce duży żółty budynek po lewej stronie drogi (przed nim pomnik Jana Pawła II) – tam mamy bibliotekę – wejście od strony boisk. Powrót – pociąg z Chabówki 18.22 lub bus z Rabki 18.00 (RAB-BUS) i 18.30 (druga linia obsługująca Kraków) – postaram się załatwić transport.
Informacja dla osób dojeżdżających z Zakopanego. Bus powrotny jest w czasie zbliżonym do pociągu, zapraszam do siebie na posiady. Powrót pociągiem, bez korków na zakopiance o 19.52 – jedzie się ok. 50 minut.

Czekam jutro na miłośników słowa i muzyki.