VI Turniej DOBBLE

VI Turniej DOBBLE w Gminnej Bibliotece Publicznej już za nami. Mistrzynią wakacyjnej edycji turnieju została Elisa Roupsard. Zdobyła złoty medal, dwa dyplomy i nagrodę główną: grę planszową „ZŁOTY POCIĄG”. Gratulujemy!!!

Turniej został rozegrany w ramach cyklicznej imprezy „Noc w bibliotece” 12/13 VII 2017.

W rozgrywkach turniejowych wzięło udział 14 osób (dwie osoby z poprzednich edycji oraz dwunastu debiutantów). Zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy. Rozgrywki eliminacyjne miały zakończyć się po trzech rundach, które wyłaniały czterech półfinalistów. Zwycięzcy półfinałów mieli zagrać ze sobą o tytuł mistrzowski i główną nagrodę. Po przypomnieniu zasad fair play rozpoczęły się rudny treningowe. Grający po raz pierwszy bardzo szybko opanowali zasady gry i można było rozpocząć zmagania grupowe. Turniej prowadził Marcin Białoń. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju oprócz prowadzącego czuwali również młodzi wolontariusze Anna Drążęk i Hubert Drążęk oraz gość specjalny na imprezie: poetka Adriana Jarosz. Faza grupowa miała trzy rundy eliminacyjne. Rozegrano w nich mini-grę „Piekielna wieża”. W grupie I rundę otwarcia wygrała Joanna Brandys lecz w kolejnych dwóch dominowała Aleksandra Smętek. Rywalizacja w grupie II miała bardzo wyrównany przebieg bez zauważalnej przewagi któregoś z graczy. W ostatniej rundzie Elisa okazała się lepsza od 2 punkty od Damiana i 1 punkt od Rafała. Rozgrywki grupowe w grupie III toczyły się pod całkowitą dominacją Arka Kurka. Bez problemu wygrał wszystkie trzy rundy zdobywając 45 punktów, najwięcej ze wszystkich uczestników turnieju (to piąty taki wynik w historii turnieju). Pierwsze dwie rundy w grupie IV wygrała Martyna Buksa a trzecią Emilia Bydłoń. Jak zwykle największe emocje były w III rundzie, gdy decydowały się losy awansu do półfinału turnieju. Żaden z zawodników nie odpuszczał do końca grając do ostatniej karty. Liczył się każdy punkt. Niektórzy gracze z emocji omal nie wskakiwali na stoliki :-). Zmagania grupowe zakończyły się zwycięstwem Aleksandry Smętek w grupie I, Elisy Roupsard (debiutantka turniejowa) w grupie II, Arkadiusza Kurka w grupie III i Martyny Buksy (debiutantka turniejowa) w grupie IV.

Zwycięzcy eliminacji grupowych otrzymali złote medale, dyplomy i prawo do gry w półfinale. Nagrody wręczali poetka Adriana Jarosz i Marcin Białoń. Fotografie Joanna Słodyczka.

Zdobywcy medali w Grupie I:
I miejsce: Aleksandra Smętek (złoty medal), 39 pkt
II miejsce: Joanna Brandys (srebrny medal), 33 pkt
III miejsce: Kinga Możdżeń (brązowy medal), 24 pkt

Zdobywcy medali w Grupie II:
I miejsce: Elisa Roupsard (złoty medal), 33 pkt
II miejsce: Rafał Słodyczka (srebrny medal), 32 pkt
III miejsce: Damian Roupsard (brązowy medal), 31 pkt

Zdobywcy medali w Grupie III:
I miejsce: Arkadiusz Kurek (złoty medal), 45 pkt
II miejsce: Weronika Urbanowicz (srebrny medal), 27 pkt
III miejsce: Agnieszka Urbanowicz (brązowy medal), 24 pkt

Zdobywcy medali w Grupie IV:
I miejsce: Martyna Buksa (złoty medal), 39 pkt
II miejsce: Emilia Bydłoń (srebrny medal), 30 pkt
III miejsce: Zuzanna Krauzowicz (brązowy medal), 26 pkt

Po kwadransie przerwy na małą przekąskę, uspokojenie rozhuśtanych emocji i wspólne fotografie przystąpiliśmy do rozgrywek półfinałowych. Mistrzyni poprzedniej edycji nie brała udziału w nocnej imprezie więc półfinały miały wyłonić dwóch zawodników, którzy powalczą ze sobą o tytuł mistrza Dobble. Do półfinału awansowały dwie pary zawodników: Aleksandra Smętek i Arkadiusz Kurek oraz Elisa Roupsard i Martyna Buksa. Zawodnicy rozegrali dwie rundy mini-gry „Studnia”. Zaletą tej gry jest duża szybkość. Emocjonująca walka trwała do ostatniej karty. Pierwszy półfinał po bardzo emocjonującej dogrywce wygrała Aleksandra Smętek a drugi Elisa Roupsard wygrywając bez problemu obie rundy. Do finału awansowały Elisa i Aleksandra. Po krótkiej przerwie rozpoczął się Wielki Finał. Zawodniczki po rozegraniu rundy treningowej przystąpiły do gry o tytuł mmistrza i nagrodę główną. Nad prawidłowym przebiegiem finału czuwała Anna Drążek. Pozostali uczestnicy turnieju otoczyli stolik finalistek kołem oczekując w napięciu na wynik ostatecznego starcia. Emocje udzieliły się wszystkim kibicującym. Kto zostanie mistrzem? Elisa czy Aleksandra? Na ten moment oczekiwali wszyscy. Finalistki rozegrały dwie rundy mini-gry „Studnia”. Emocje były ogromne. Rundę otwarcia wygrała Ola. Wydawało się, że druga runda będzie formalnością, ale nieoczekiwanie Elisa sprawiła niespodziankę i doprowadziła do wyrównania. O końcowym sukcesie miała zadecydować runda dodatkowa. Ostatecznie starcie finałowe zakończyło się pięknym zwycięstwem Elisy Roupsard. Radość zwyciężczyni była ogromna. Elisa po raz pierwszy brała udział w turnieju i od razu sięgnęła po końcowe zwycięstwo. Mistrzyni i wicemistrzyni pogratulowały sobie sportowej walki. Okrzyki, uściski i brawa nagrodziły zakończenie zmagań finałowych.

Nowa mistrzyni DOBBLE Elisa Roupsard odebrała dyplom za wygranie turnieju i nagrodę główną ufundowaną przez Bibliotekę a finalistka otrzymała dyplom za udział w finale. Nagrody wręczyła poetka Adriana Jarosz.

Po wszystkim wykonaliśmy sobie pamiątkowe fotografie i… do zobaczenia na siódmej edycji w przyszłym roku!!!

Mistrzowie Turnieju DOBBLE
1. Olga Sołtys 28 V 2015
2. Maria Chrobak 29 X 2015 (po raz pierwszy)
3. Zuzanna Czyszczoń 3 III 2016
4. Aleksandra Bochnak 21 VII 2016
5. Maria Chrobak 9 II 2017 (po raz drugi)
6. Elisa Roupsard 13 VII 2017

M. Białoń

1 myśl w temacie “VI Turniej DOBBLE

  1. Elisa sprawiła wszystkim ogromną niespodziankę 🙂 Nikt się nie spodziewał, że pokona wszystkich 4 przeciwników i wygra tytuł mistrzowski 🙂 Wielkie gratulacje. Pierwszy raz na turnieju i od razu wygrana. Ogólnie Elisa zaimponowała mi spokojem. W finale zazwyczaj przeciwnicy nie mogli usiedzieć tylko stali albo prawie wskakiwali na stolik 🙂 Na tej edycji Elisa była oazą spokoju, za to Olę zjadały emocje :-).

    Cieszy, że na turnieju było tylu debiutantów. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *