„Pod baldachimem krwawnika” – spotkanie z Małgorzatą Hrycaj

Za nami spotkanie podsumowujące konkurs „Magia ogrodów”(relacja wkrótce), a przed nami kolejne spotkanie z pięknem słowa i muzyką. W czwartek 14.09 o godzinie 17.00 będziemy gościć w naszych progach szczecińską poetkę Małgorzatę Hrycaj. Towarzyszyć jej będzie Leszek Lisiecki, który urozmaici spotkanie śpiewem i grą na gitarze. Zapraszamy, to wyjątkowa okazja, goście z daleka postanowili zajrzeć do naszej biblioteki w drodze na dużą imprezę w Zakopanem, kto wie, kiedy znów będzie okazja do wysłuchania tekstów na miejscu w Rabie. Tego nie można przegapić!

MAŁGORZATA HRYCAJ

Szczecinianka, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, logopeda;sercem góralka; każdą wolną chwilę spędza w Kościelisku.
Poetka liryczna; laureatka licznych konkursów literackich. Autorka tomiku poetyckiego Pod baldachimem krwawnika (wrzesień 2016).
Publikowała swoje wiersze również w almanachach pokonkursowych, w „Poezji dzisiaj”, „Liry Dram”, antologii poezji „Łódź tkanina z wadami” oraz w e – magazynach: „Minotauryda”, „Na stronie”, „Przemyska Loża Artystyczna”.
Od 2016 roku – redaktor e – magazynu Horyzonty.
Uczestniczka licznych spotkań i slamów poetyckich. Oprócz poezji uwielbia taniec i włóczęgi po górach.

Nohiboka habibi*

nie mam daru logicznego myślenia
od kiedy moje prawe ucho odebrało
twój sygnał zdolność dedukcji
odzyskuję gdy mnie zdradzasz
co dzień daruję ci najmniejsze
wyspy świata by cię poliglotycznie
ułaskawiać
czasem słowa mogą przeszkadzać
wystarczy że zacisnę ręce w pięści
i skrzyżuję na piersi**

* kocham cię kochanie – w języku arabskim
**kocham cię – w języku migowym

tomik w katalogu

LESZEK LISIECKI

Z urodzenia Warszawiak, obecnie mieszka w Skwierzynie, małym miasteczku na Ziemi Lubuskiej.
Od ponad 30 lat pasjonuje się fotografią – już drugi rok udostępnia swoje fotografie na potrzeby konkursu „Magia ogrodów” w naszej bibliotece.
Wiersze pisze od wielu lat, ale dopiero w 2012 zadebiutował tomikiem poezji „Wyniesiona ponad trawy”, wydanym przez Wydawnictwo Signo w Krakowie a w 2014 wydał w tym samym Wydawnictwie drugi tomik „Nikt nie budzi drzwi”. Należał do Koła Młodych Pisarzy przy Krakowskim Oddziale Związku Literatów Polskich. Jego utwory ukazały się m.in. w almanachach poezji: VIII Bronowicki Karnawał Literacki (2012), Pożegnanie Lata Pisarzy i Artystów (2012), Krakowska Noc Poetów (2012, 2013, 2014) oraz w kwartalniku literackim Liry Dram nr 5/2015 a proza w almanachu Literat Krakowski (nr 5-2012/nr 6-2013).
Bierze aktywny udział w spotkaniach literackich na terenie całego kraju, ostatnio coraz częściej nie tylko z poezją ale i z gitarą. W swoim lokalnym środowisku bardzo chętnie współpracuje z dziećmi i młodzieżą pomagając i zachęcając do eksponowania przez nich swoich umiejętności artystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *