„Znajdziesz mnie kroplą rosy w trawie” – IV Konkurs Recytatorski Twórczości Jerzego Tawłowicza

Zapraszamy zainteresowanych na czwartą już edycję Konkursu Recytatorskiego Twórczości J. Tawłowicza. W tym roku, podobnie jak poprzednio chcielibyśmy skierować zaproszenie nie tylko do gimnazjalistów, ale również do uczniów klas V, VI i VII szkół podstawowych. Zachęcamy do udziału, przesłuchaniom konkursowym ponownie będzie towarzyszyć występ aktorów zakopiańskiej Sceny A2 im. J. Tawłowicza, spotkanie z przewodnikami tatrzańskimi, z którymi pracował i chodził po górach patron konkursu oraz wystawa fotografii zmarłego artysty. Będzie również możliwość przeprowadzenia wywiadów do gazetek szkolnych – będą obecne osoby, które znały Jurka Tawłowicza.

Regulamin Konkursu Recytatorskiego Twórczości Jerzego Tawłowicza
*Charakterystyka konkursu: konkurs jest przedsięwzięciem edukacyjnym, przybliżającym postać i twórczość zakopiańskiego poety, barda i przewodnika tatrzańskiego Jerzego Tawłowicza.
*Cele konkursu:
1. Popularyzacja twórczości J. Tawłowicza.
2. Rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie.
3. Odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów.
4. Rozwijanie zainteresowań poezją.
*Organizator konkursu: Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej
*Uczestnicy konkursu: konkurs skierowany jest do uczniów klas V-VII szkół podstawowych oraz uczniów szkół gimnazjalnych powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. W razie zainteresowania będą dopuszczani również uczestnicy spoza tego rejonu.
*Zasady uczestnictwa:
1. Każdy uczestnik prezentuje jeden wybrany utwór J.Tawłowicza.
2. Czas prezentacji nie powinien przekraczać 5 minut.
3. Uczestników oceniać będzie Jury powołane przez Organizatora konkursu.
4. Przewidziane są dwie kategorie wiekowe: I. Szkoły podstawowe, II. Gimnazja
*Kryteria oceny:
1. Dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie.
2. Dykcja i interpretacja.
*Ze względów organizacyjnych warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze telefoniczne lub e-mailowe zgłoszenie startujących uczniów przez opiekujących się nimi nauczycieli (do dnia 13 kwietnia 2018 r.) – tel. (18) 2671364 , e-mail gbprabaw@op.pl. Przesłuchania odbędą się w lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Rabie Wyżnej w dniu 26. kwietnia 2018 r., od godziny 10.30. Szczegółowe informacje o przebiegu konkursu oraz ewentualne zmiany będą zamieszczane na stronie: bibliotekarabawyzna.pl.
*Nagrody: Laureaci I, II i III miejsca oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
*Organizator nie pokrywa kosztów podróży uczestników i ich opiekunów. Przystąpienie do Konkursu oznacza akceptację zasad zawartych w regulaminie oraz zgodę uczestnika na wykorzystanie jego wizerunku tj. publikowanie fotografii z Konkursu na stronach www Organizatora, a także w mediach.
*Wiersze J. Tawłowicza są obecnie trudno dostępne, za zgodą Żony poety – Anny Tawłowicz biblioteka zeskanowała trzy tomy wierszy. Na czas trwania konkursu będą one dostępny w wersji elektronicznej na stronie Organizatora (pod regulaminem).
*Dodatkowe informacje: Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej, tel. (18) 2671364

LINKI DO TOMIKÓW
Anielskie pieśni w trawie
Serce z widokiem na Giewont
Oswajanie żywiołów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *