Pod skrzydłami bieszczadzkich aniołów


Serdecznie zapraszamy na spotkanie „Pod skrzydłami bieszczadzkich aniołów” które odbędzie się 04. października o godz. 17.00 w lokalu rabiańskiej biblioteki publicznej.
Swoje wiersze będzie prezentował Adam Ziemianin, oprawę muzyczną zapewni Dariusz Czarny.

Dwa słowa o naszych Gościach:

ADAM ZIEMIANIN

Poeta, którego wiersze śpiewają nie tylko sceniczni artyści, tacy jak Krzysztof Myszkowski z zespołem „Stare Dobre Małżeństwo”, Elżbieta Adamiak, Jacek Wójcicki, „Wolna Grupa Bukowina”, Rafał Nosal, Marek Andrzejewski z zespołem „Federacja” oraz zespół „U Studni”, ale również turyści na górskich szlakach. W tym roku obchodzi swoje siedemdziesiąte urodziny i jubileusz pięćdziesięciolecia pracy twórczej. Ma na swoim koncie ponad 30 książek- głównie tomów wierszy, ale jest również wybitnym prozaikiem.

Na spotkaniu autorskim zaprezentuje pełne humoru wiersze, będą też najcelniejsze fragmenty jego prozy poetyckiej pt. „Okrawki” (bohaterami tej książki są m.in.: tajemnicza malarka Isia, legendarny pieśniarz Wojtek Bellon i Kraków lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych) i anegdoty z minionego już stulecia.

W bibliotece można zapoznać się z wierszami, które były inspiracją tytułu spotkania: „Bieszczadzkie anioły”

DARIUSZ CZARNY
Muzyk, gitarzysta, wokalista,kompozytor. Członek zespołów country Konwój, Hagoka Band i zespołu Tomasza Szweda. Występował na festiwalu country w Mrągowie m.in. z Tomaszem Szwedem i George Hamiltonem. Były gitarzysta kędzierzyńskiej Bohemy. W latach 2006-2012 był członkiem Starego Dobrego Małżeństwa. Od 2012 roku gra z zespołem U Studni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *