Rabiański pączek nadziewany poezją – relacja

Karnawał to czas zabawy i domowych łakoci, więc trzeba go spędzić na wesoło. Tak też zaczęliśmy luty z biblioteką i Aktywnymi Rabiankami.

Sala Domu Parafialnego pękała w szwach. Dotarli goście nie tylko z Raby i szeroko rozumianego Podtatrza i Orawy ale również z Krakowa, Poznania, Opola, Skwierzyny… Na stołach czekały już pączki i oponki serowe z nadzieniem w postaci kartek z wierszami, a przy kuchni krzątały się Aktywne Rabianki smażąc na bieżąco pyszny chrust i serwując ciepłe i zimne napoje.


W słodkich zapachach odbył się turniej fraszek. Kosz unikatowych przetworów zrobionych przez Justynę Koronkiewicz (którą będziemy gościć w maju) zafundowała nam jurorka z naszego konkursu poetyckiego – Agnieszka Jarzębowska. Oceny dokonała cała sala – i smakowita nagroda powędrowała w ręce Zbigniewa Tlałki z Jabłonki. Okazuje się, że nawet teksty nieco bardziej pieprzne można podać ze smakiem i humorem.


Zwycięzca konkursu fraszek – Zbigniew Tlałka

W drugiej części zrobiło się bardziej nastrojowo – poeci czytali wiersze o zimie i o karnawale. Nie była to jednak nużąca prezentacja – mistrzom słowa towarzyszyli świetni muzycy. Zagrali: Tomasz Sawicki z zespołem (Dagmara Gałeczka – skrzypce, Kazek Humeniuk – instrumenty perkusyjne, Łukasz Gliniorz – keyboard) z Opola, Krzysztof i Alina Galasowie z Poznania oraz Leszek Lisiecki ze Skwierzyny. W Rabie zebrała się prawdziwa śmietanka osób parających się piórem, naprawdę cieszy, że chcieli się u nas zaprezentować. Po cichu powiem, że wśród czytających wypatrzyłam Piotra Materę, który wystąpił w programie „Mam Talent!”


Tomasz Sawicki z zespołem


Krzysztof i Alina Galasowie


Leszek Lisiecki

Całość zamknął występ krakowskiego kabaretu Śmieszna Środa, któremu przygrywała znana już Rabianom Barbara Leśniak.

Śmieszna Środa z Barbarą Leśniak

1 myśl w temacie “Rabiański pączek nadziewany poezją – relacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *