„Opowiedziane rytmem szamańskiego bębna” – spotkanie z Justyną Koronkiewicz

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Justyną Koronkiewicz, które odbędzie się 03. 06. o godz. 17.00 w rabiańskiej bibliotece.

Ta dam. Ta dam. Ta dam. Rytm serca, pulsowanie ziemi, oddech wiatru, szmer strumienia. Słyszysz? Pieśń płynie z oddali. Słowa….jak zaklęcia. Przyjdź, poczuj, daj się ponieść pierwotnym dźwiękom. Zapraszamy na wspólne dotykanie tego co w nas dzikie, tajemnicze, zrodzone z żywiołów i światła. Podzielimy się z Wami tym, co jest nam bliskie, co rodzi się z naszych wnętrz. Podzielimy się poezją i muzyką splecioną z wiatru, burzy, deszczu, grudek ziemi i korzeni drzew. Rozpalimy ogień w sercach i zaśpiewamy. Razem. J. Koronkiewicz

Osoba nietuzinkowa, głęboko związana z naturą, usłyszymy coś więcej poza słowami wierszy. Kim jest nasz gość?

Justyna Koronkiewicz, poetka, mieszkanka małej wsi u stóp Gór Stołowych (Studzienno – gmina Szczytna). Urodzona w 1971 roku na zachodnich rubieżach Polski. Ukończyła filologię polską w Zielonej Górze i podyplomowe studia public relations w Poznaniu. Za pracę magisterską otrzymała nagrodę rektora Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Pisze od kilku lat. Zadebiutowała w 2016 roku tomem poetyckim „Szamanka”. Książka została nagrodzona przez Kapitułę Literackich Wawrzynów Lubuskich Srebrnym Sokolim Piórem za najlepszy debiut. Wiersze Justyny Koronkiewicz otrzymały nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach poetyckich oraz turniejach jednego wiersza (w ramach np. Festiwalu Literatury Wielorzecze w Elblągu, Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej w Kaliszu, podczas ogłoszenia wyników Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Granitową Strzałę). Jest laureatką lokalnego konkursu poetyckiego odbywającego się w Polanicy – Zdroju w ramach Międzynarodowego Festiwalu Poezji „Poeci bez granic”. W 2017 roku zajęła w nim I miejsce. W listopadzie 2018 roku została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu na „Metafizyczny tekst poetycki”. Nagrodzona statuetką autorstwa Wojciecha Dzienniaka. Publikowała w „Gazecie Kulturalnej”, „Szafie”, „Pro Libris”, „Dzikim życiu”, „Inter”, „Krajobrazach Kultury”, „Okolicy Poetów” oraz na poetyckich stronach internetowych. Recenzję jej debiutanckiego tomu „Szamanka” można przeczytać w grudniowym numerze miesięcznika społeczno – kulturalnego „Odra”. Prowadzi poetyckiego bloga „Moja dusza ma zapach cynamonu”, gdzie wierszom towarzyszą obrazy malowane przez Renatę Brzozowską – malarkę z Bytomia Odrzańskiego. Członkini Ogólnopolskiej Grupy Literycznej Na Krechę oraz Klubu Literackiego Helikon z Polanicy – Zdroju.

Uczestniczka Ogólnopolskich Festiwali Poetyckich . Jej spotkania autorskie to połączenie poetyckiego obrazowania z muzyką etniczną wykonywaną przez grono jej przyjaciół. Słowom towarzyszą między innymi takie instrumenty jak: didgeridoo, djemby, bębny szamańskie, misy tybetańskie, flety indiańskie, drumla, grzechotki.

Prywatnie żona, mama, opiekunka domowego ogniska. Kisi ogórki, smaży powidła, gra na bębnie szamańskim, zgłębia tajniki lasu. Bliska jest jej natura i to właśnie wokół przyrody skupiona jest tematyka pisanych przez Koronkiewicz wierszy.

Od stycznia 2019 roku pracuje w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szczytna.

Aktualnie wydała drugą książkę poetycką „Naturalna kolej rzeczy”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *