„Wierszobajędy” w Rabie

W czwartek 2 lutego w rabiańskiej bibliotece odbyło się spotkanie z wrocławską poetką Katarzyną Georgiou, połączone z warsztatami literacko – manualnymi. Na spotkanie zostały zaproszone dzieci z rabiańskiego przedszkola – chyba interesujący przerywnik dla maluchów spędzających ferie na miejscu.Krótko rozmawialiśmy o tym, jak rodzi się książka i jak powstają np wynalazki. Potem dzieci musiały już uwolnić wyobraźnię i stworzyć coś z kawałków drewna i skrawków tkaniny rozłożonych na stołach w bibliotece. Bardzo szybko powstały konkretne zabawki – królowały lalki i różne – czasem futurystyczne – pojazdy, które zaraz znalazły swoje zastosowanie w praktyce.

Dzieci swoje skarby zabrały ze sobą, z biblioteki wyszły z pieczątkami na rękach, a biblioteka wzbogaciła się o pamiątkowy wiersz napisany przez panią Katarzynę do wybranych prac:

1 myśl w temacie “„Wierszobajędy” w Rabie

  1. Było mi niezmiernie miło współpracować z waszą biblioteką. Pozostaną same miłe wspomnienia. dziękuję za zaproszenie mnie jako autora. Pozdrawiam pięknie już z Wrocławia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *