Mała książka, wielki człowiek.

To już druga edycja projektu „Mała książka – wielki człowiek” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rabie Wyżnej.

Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” już po raz kolejny rusza w naszej bibliotece. Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Wyprawki do odebrania w bibliotece centralnej w Rabie i filiach w Skawie i w Sieniawie.

Opis projektu

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

(źródło: www.wielki-czlowiek.pl.)

Biblioteka jest w trakcie uzupełniania księgozbioru w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego we wszystkich naszych placówkach przybyło dużo nowości, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb najmłodszych Czytelników. Od nas – dorosłych zależy czy dziecko pozna ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę –  by dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego. Miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

ZAPRASZAMY!