Gala Finałowa konkursu “Magia Ogrodów VIII”

W chłodne sobotnie popołudnie 28.09., wśród klimatycznych dekoracji przygotowanych przez Agatę Majchrowicz w rabiańskiej bibliotece, odbył się finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Magia Ogrodów” organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rabie Wyżnej.

Punktualnie o 16.00 zaczęła się gala finałowa. Na konkurs wpłynęło 39 zestawów – w sumie 76 wierszy z całej Polski – mniej, niż w poprzednich latach, ale nie tracimy nadziei, że kolejne edycje będą ponownie tak obfite, jak we wcześniejszych edycjach. Zwycięzców wybrali jurorzy: Andrzej Walter (przewodniczący), Marzena Dąbrowa Szatko i Jadwiga Malina.

Wstępem  do spotkania był utwór wykonany przez Michalinę Putek i Jarosława Kąkola, który wprowadził nas w nastrój rabiańskiego święta poezji. Następnie przewodniczący Jury odczytał protokół i nastąpiło wręczenie nagród.

W międzyczasie można było przeczytać nagrodzone utwory, wpisane w fotografie i wyeksponowane przy prowizorycznej scenie.

Juror odczytujący werdykt na tle fotografii z wierszami
Zwyciężczyni konkursu z jurorami i szefową biblioteki

Wiersze laureatów przeczytali Joanna Słodyczka i aktor związany z teatrami “Szwalnia” w Łodzi i “Kana” w Szczecinie – Stanisław Bielecki. Po kwadransie na piękno słowa fantastyczny koncert zagrali Michalina Putek i Jarosław Kąkol. Chyba nie było osoby, której nie urzekły wszystkie wykonane przez nich utwory.

Czytający na tle dekoracji - duży żółty napis Magia Ogrodów 8 , poniżej brązowy płot z zatkniętymi żółtymi kwiatami.
Muzycy ze skrzypcami i gitarą na tle dekoracji

Mieliśmy prawdziwą ucztę dla koneserów : była strawa dla ducha, coś dla ciała przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich Rabianki. Jesienno-regionalne dania i przystawki zachwyciły smakiem gości z całej Polski.

Rozstawianie rarytasów
Kobieta nalewająca zupę dyniową

Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować:

• fundatorom nagród w konkursie:  Bankowi Spółdzielczemu w Rabie Wyżnej, firmie Ubezpieczenia Łapka oraz Posłowi Edwardowi Siarce.
  • wykonawcom części słowno-muzycznej: Stanisławowi Bieleckiemu, Michalinie Putek i Jarosławowi Kąkolowi
  • Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich Rabianki za pyszny poczęstunek
  • Agacie Majchrowicz za piękne dekoracje
  • jurorom : Marzenie Dąbrowie Szatko, Jadwidze Malinie i Andrzejowi Walterowi za trud wyłonienia najlepszych wierszy
  • publiczności – o kształcie spotkania decydują zarówno występujący, jak i słuchacze, miło było Was gościć.

Jeśli nic nam nie przeszkodzi – zapraszam za rok.