Aż czas stanie zdumiony – relacja

Już po raz siódmy spotkaliśmy się w rabiańskiej bibliotece, by celebrować święto pamięci, jakim jest Konkurs Recytatorski Twórczości Jerzego Tawłowicza. Konkurs (tak jak w poprzednich latach) był objęty Patronatem Honorowym Małopolskiego Kuratora Oświaty i zapewne dlatego do Raby zgłosiło się aż 73 uczestników z ośmiu szkół podstawowych powiatu nowotarskiego. Jak w poprzednich latach towarzyszyły nam aktorki Towarzystwa Miłośników Teatru im. H. Modrzejewskiej w Zakopanem SCENA A2 im. J. Tawłowicza – Grażyna Syrzistie i Anna Zawisza, z krótką składanką wierszy Patrona konkursu. Młodzi ludzie mogli też obejrzeć wystawę oryginalnych zdjęć Jerzego Tawłowicza (w czasach, gdy nie było jeszcze programów do graficznej obróbki fotografii, Jerzy tworzył “kanapki” nakładając na siebie warstwy zdjęć, uzyskując zadziwiające i intrygujące obrazy – będzie je można obejrzeć w naszej bibliotece do końca kwietnia).

Protokół jury

W dniu 5.04.2024 r. jury w składzie Krzysztof Kokot (przewodniczący) , Anna Tawłowicz i Małgorzata Hrycaj wysłuchało recytatorów VII Konkursu Recytatorskiego Twórczości Jerzego Tawłowicza. Postanowiono nagrodzić następujące osoby:

Kategoria I (klasy V-VI) – 35 recytatorów

I miejsce : Piotr Pędzimąż (SP Chabówka)

II miejsce: Aleksandra Adamczyk (SP Sieniawa)

III miejsce: Joanna Dziwisz (SP Raba Wyżna)

Wyróżnienia:

Mateusz Kościelniak (SP Chabówka)

Weronika Palac (SP Rokiciny Podhalańskie)

Kinga Tyrała (SP Pieniążkowice)

Kategoria II (klasy VII-VIII) – 38 recytatorów

I miejsce : Marcelina Koszarek (SP Skawa nr 1)

II miejsce: Matylda Łoboda (SP Raba Wyżna)

III miejsce: Natalia Batkiewicz (SP Nowy Targ nr 4)

Wyróżnienia:

Emilia Rubiś (SP Raba Wyżna)

Michał Janik (SP Sieniawa)

Franciszek Sikora (SP Raba Wyżna)

Kacper Kościelniak (SP Chabówka)

Jury stwierdza duże zainteresowanie konkursem i świetne przygotowanie młodzieży – tym samym wysoki poziom konkursu.

Jury konkursu i recytująca dziewczynka na tle prostej dekoracji (nazwa konkursu i zarys gór na żółtej tkaninie)
Jury i recytatorka
Aktorki przy stoliku nakrytym zieloną chustką góralską w kwiaty czytające wiersze.
Aktorki czytające wiersze