“Słowa z bezświetla” – relacja

W dniu 8.02. br gościliśmy w rabiańskiej bibliotece Alinę i Krzysztofa Galasów. Bardzo dobre spotkanie, które pozwoliło uchylić okno do świata ludzi, którzy nie widzą. Krzysztof opowiadał o swoich książkach prozatorskich (w których bohaterami są osoby niewidome i niedowidzące) – od razu mogliśmy się dowiedzieć, jak powstaje tekst do odczytu – i potem do druku, skoro Autor nie widzi. Szefowa biblioteki przeczytała trzy wybrane wiersze gościa, zaskakująco barwnie oddające świat, on sam z kartek zapisanych alfabetem Braille’a odczytał kilka nowych, niepublikowanych utworów. Dodatkowego smaku spotkaniu dodała muzyka – nasi goście wystąpili w duecie “Uzależnieni od marzeń” (od roku występują pod nową nazwą) – wokal i gitara. . Po spotkaniu dostaliśmy do biblioteki wyjątkową publikację ( o której również była mowa na spotkaniu) – unikatowe wydanie poezji autorów polskich i zagranicznych (w wersji oryginalnej i tłumaczonej) – wydrukowanej zwykłą czcionką i alfabetem Braille’a , z ciekawymi grafikami dla osób widzących i niewidomych (wypukły obraz). Książka jest dostępna do wglądu w czytelni.

Zdjęcie ze spotkania, w centrum obrazu Krzysztof Galas z mikrofonem i gitarą, po prawej stronie ustawiona bokiem Alina Galas, w dolnym prawym rogu głowy dzieci, po lewej stronie przy makiecie kominka szefowa biblioteki.
Zdjęcie ze spotkania, w centrum obrazu Alina Galas z mikrofonem, po prawej stronie Krzysztof Galas, z przodu głowy dzieci, po lewej stronie szefowa biblioteki.
Skip to content