Relacja z rozdania nagród w konkursie „Magia ogrodów”

W dniu 01.10 w naszej bibliotece odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie „Magia ogrodów”. Miło było przyjąć w naszych skromnych progach tylu gości! Cieszymy się, że byliście z nami.

Gala zaczęła się od występu najmłodszych śpiewaczek Studia Piosenki Young Stars. Po piosence nastąpiło uroczyste wręczenie nagród – laureaci, którym udało się do nas dotrzeć osobiście prezentowali swoje wiersze, utwory osób, które nie mogły dotrzeć ze względu na odległość i trudności komunikacyjne odczytała Wasza bibliotekarka. Protokół przedstawiła Marzena Dąbrowa Szatko (pomyślcie – 55 zestawów, 92 wiersze, 41 miejscowości z całej Polski, z których napłynęły wiersze! – lista nagrodzonych tutaj), słowo o ogrodach w poezji – Magdalena Węgrzynowicz Plichta’

ys1
młode śpiewaczki z Young Stars – fot. Studia Piosenki Young Stars

mago16 (45)
jurorzy

mago16 (51)
I miejsce Katarzyna Wiktoria Polak

mago16 (56)
II miejsce Bogdan Nowicki

mago16 (64)
wyróżnienie Anna Piliszewska

mago16 (67)
wiersz dostrzeżony Anna Sadzik

Potem było już spotkanie ze słowem i muzyką. Scenariusz został oparty o wiersze nadesłane na konkurs (czytane przez jurorów i organizatora – lub Autorów, którzy dotarli na galę 🙂 ) . Trzeba podkreślić fantastyczną oprawę muzyczną – wielkie brawa dla zespołu Wniebogłosy (Małgorzata Zięba – solistka, Piotr i Paweł Kowalcze – gitary, Sławomir Kapłon kontrabas) i wspaniałej śpiewającej młodzieży ze Studia Piosenki Young Stars (z opiekunką Beatą Rolińską)

mago16 (73)

mago16 (75)

mago16 (81)

mago16 (82)

mago16 (84)

mago16 (91)

Występom towarzyszyła wystawa fotografii Leszka Lisieckiego – na części zdjęć zostały umieszczone wiersze laureatów, coś dla ciała zapewniły panie z Koła Gospodyń. Było pysznie 🙂

mago16 (27)

mago16 (29)

mago16 (93)

mago16 (95)

Na koniec chcę bardzo serdecznie podziękować: naszemu sponsorowi – BS w Rabie Wyżnej, któremu zawdzięczamy nagrody w konkursie, jurorom – za trud wyłowienia najciekawszych wierszy z całego strumienia pięknych utworów, wykonawcom za świetną oprawę muzyczną, Leszkowi Lisieckiemu za bezpłatne udostępnienie fotografii, paniom z Koła Gospodyń za poczęstunek, harcerkom za pomoc w obsłudze gości, Sylwii Matejczyk z filii w Sieniawie za przygotowanie dekoracji, pani dyrektor gimnazjum za udostępnienie krzeseł – okazuje się, że naprawdę brakło ławek z biblioteki 🙂 i Piotrkowi Urbaniakowi za dostarczenie i zamontowanie sprzętu – niedogodności to wina mojego antytalentu technicznego 🙂 . Dla wszystkich niosę serce na dłoni, sama niewiele mogłabym zdziałać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *