„Myśli ulotne w locie spisane” – relacja

…”Poezja jest jak czas bez zegarów”… gdyby ktoś zabrał wszystkie zegary, czas będzie płynął dalej”… – Kazimierz Burnat.

W piątek 13 maja w kawiarni Krys – Caffe, Pizza, Drink-Bar w Sieniawie miało miejsce spotkanie z poezją Kazimierza Burnata, Andrzeja Waltera i Joanny Słodyczki.
Cudowny wieczór spędzony w gronie fantastycznych ludzi przy zapalonym kominku. Goście przygotowali wiersze refleksyjne, zmuszające do zatrzymania się w codziennym biegu, ale w trakcie dialogu z publicznością wypłynęła sprawa uśmiechu w poezji – i można było usłyszeć utwory z przymrużeniem oka, a nawet z lekkim pieprzem. Może to pomysł na kolejne spotkanie?
Chętni mogli nabyć tomiki Kazimierza Burnata i Andrzeja Waltera, Joanna Słodyczka przygotowała kilka “pocztówek literackich” z jednym ze swoich wierszy. Po spotkaniu ustawiła się kolejka po autografy, potem zaczęły się rozmowy – już na luzie, nie tylko o poezji.

Serdecznie dziękujemy właścicielom Kawiarni Krys – Caffe, Pizza, Drink-Bar za udostępnienie lokalu oraz wspaniałą obsługę, poetom, którzy swoją twórczością podbijali nasze serca oraz wszystkim gościom przybyłym na ten szczególny wieczór. Atmosferę spotkania tworzą ludzie i miejsce, w Sieniawie udało się stworzyć ciepły klimat, sprzyjający przeżywaniu piękna. Mamy nadzieję, że każdy wyszedł w jakiś sposób ubogacony duchowo :) .

Obraz 00009

Obraz 00022

sp1

Obraz 00006

Obraz 00015

Obraz 00034

Obraz 00036 (1)

Obraz 00038

Obraz 00045

sp4

sp3

fot. Jadwiga i Andrzej Walterowie

Skomentuj

Skip to content