Spotkanie z poetą – Andrzej Dębkowski w sieniawskiej bibliotece

Andrzej Dębkowski (ur. 29 stycznia 1961 roku w Zelowie) – poeta, krytyk literacki, publicysta, eseista, dziennikarz i wydawca, autor szkiców i esejów krytycznoliterackich. Redaktor naczelny „Gazety Kulturalnej”.

Dnia 23 maja zaszczycił swoją obecnością w Bibliotece Publicznej w Sieniawie. Na spotkanie została zaproszona młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie wraz z wychowawcami. Pan Andrzej opowiedział młodzieży o początkach swojego pisania i o tym, co działo się gdy już na dobre wszedł w świat literacki, jednocześnie przekazał wiele cennych wskazówek dla osób zaczynających przygodę z poezją, felietonem czy reportażem. Młodzież zadawała bardzo dużo pytań odnoście twórczości ale także życia osobistego naszego gościa – usłyszeliśmy mnóstwo anegdot i opowieści, które ubarwiły spotykanie. Na zakończenie Pan Andrzej przeczytał młodzieży kilka swoich wierszy a następnie zrobiliśmy sobie pamiątkowe wspólne zdjęcie.
 Pozdrawiamy serdecznie Pana Andrzeja, bardzo dziękujemy za fantastyczną atmosferę tego spotkania i jednocześnie życzymy wielu sukcesów na niwie zawodowej i prywatnej.

S.Matejczyk